טלפון חשמלאי פור יו

לחשמלאי 24 שעות חייגו:
050-800-4096

בדיקת הארקה

התקשרו אלינו
050-800-4096

לקוחות ממליצים

מחירון חשמלאים

ביקור חשמלאי

איתור תקלה

הזזת נקודת חשמל

החלפת שקע

בדיקת הארקה

150-250 ₪

350-450 ₪

300-400 ₪

250-350 ₪

300-400 ₪

סרטון תדמית

בדיקת הארקה

3 מקרים בהם יש לבצע בדיקת הארקה

בבתים המודרניים, קיימת מערכת בטיחות חשמלית המגנה על דיירי המקום מפני התחשמלות. מערכת זו מורכבת משלושה כבלים, כאשר אחד מהם נקרא כבל ההארקה. כבל זה עובר בכל נקודות החשמל בבית, ועוביו ישתנה בהתאם לנקודת החשמל. לדוגמא, כבל בנקודת תאורה יהיה דק יחסית, וכבל הקשור למזגן יהיה עבה יותר. מידי פעם, יש לבצע בדיקת הארקה בכדי לוודא שהכבל עדיין מבצע את תפקידו. מהו אותו תפקיד, אתם שואלים? ובכן, מיד נסביר.

לעתים ישנה תקלה בזרימת החשמל, כשהמשמעות היא שהחשמל עלול לצאת החוצה מהמכשיר החשמלי, להגיע לקרקע ולפגוע באדם שירצה להשתמש במכשיר החשמלי שיהווה סוג של נתב עבור הזרם. כבל ההארקה תפקידו ל'משוך' את החשמל להגיע לרצפה דרכו ולא דרך האדם שעלול להיפגע קשות מכל התהליך.

אז מתי יש לבצע בדיקת הארקה

אם כן, כבל ההארקה הוא אלמנט חשוב מאין כמותו מהסיבה שהוא יכול להציל חיים, פשוטו כמשמעו. בכדי לוודא שהוא עובד כשורה, מומלץ לבצע בדיקת הארקה במקרים הבאים:בדיקה על ידי חשמלאי מוסמך הארקה

  • לפני שנכנסים לדירה חדשה ואחרי שיפוץ – עומדים לעבור דירה? מזל טוב! טרם כניסתכם לנכס כדאי להזמין חשמלאי שיבדוק את הארקה, ובעיקר אם מדובר בבית ישן יחסית שייתכן שמעולם לא בוצעה בו בדיקת הארקה מהסיבה הפשוטה שהחוק המחייב את התקנת הכבל, נחקק רק בשנת 1978. דירה ישנה מידי משמעותה שייתכן שכלל אין כבל הארקה שעובד – מה שעלול לסכן את חייכם. דרך אגב, אם לאחרונה סיימתם לשפץ את הדירה מומלץ לבדוק את הארקה רק כדי לוודא שהמערכת לא נהרסה תוך כדי עבודת השיפוצים.
  • בדיקה תקופתית – באופן עקרוני, מומלץ לבצע בדיקה תקופתית של כבל הארקה רק ליתר בטחון. בדירות חדשות ההמלצה היא לבדוק פעם בעשר שנים, ואילו בדירות ישנות אפילו פעם בחמש שנים. גם אם לא נעשה במקום שיפוץ, המערכת עלולה להישחק עם השנים או להיהרס בשל עבודה לא זהירה מספיק של טכנאי שהגיע בכדי לטפל בבעיה אחרת.
  • תהיו עירניים – לעתים, קל לשים לב לכך שייתכן שכבל הארקה עומד לסיים את חייו; שקעים שנצבעו בצבע שרוף, מכשירים שהחלו לקצר, המפסק קופץ לעתים קרובות יותר וכו'. הסימנים שם וקל מאוד לזהות אותם, ההמלצה היא כאמור לא להתעלם מהם, ובעיקר לא כשמדובר במכשיר חשמלי שמעביר לכם זרם. זהו הסימן העיקרי לכך שייתכן שיש בעיה בארקה, וזה הזמן להזמין חשמלאי שיתקן אותה.

אלמנט חובה בכל בית

עכשיו כשאתם יודעים שמדובר באלמנט שיכול להציל חיים, אתם מבינים שאתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם להיכנס לדירה שאין בה הארקה. אם אתם יודעים שקיימת אצלכם בדירה מערכת כזו, הקפידו לבצע בדיקת הארקה בכל תקופת זמן הגיונית בכדי למנוע אי נעימויות ואפילו אסונות שעלולים להתרחש כתוצאה מחוסר תשומת לב.

אלמנט חשמלאי עד הבית

חשוב לדעת שהגורם היחיד שיכול לבצע בדיקת הארקה הוא חשמלאי מוסמך ומעלה בלבד. לכן, רגע לפני שאתם ממהרים להזמין את איש המקצוע הראשון שהעלה החיפוש שלכם כדאי לוודא שהוא אכן עומד מחזיק ברישיון וההסמכה הנדרשים בכדי לעזור לשמור על הבטיחות שלכם במרחב הפרטי, הלא הוא הבית שלכם. אנחנו מזמינים אתכם לאפשר לנו לעשות בדיוק את זה, עם שורה של חשמלאים מקצועיים ואמינים שישמחו להגיע עד אליכם, ולהבטיח את בטיחותכם.

 

דילוג לתוכן