טלפון חשמלאי פור יו

לחשמלאי 24 שעות חייגו:
050-800-4096

פחת קופץ

חשמלאי

השאירו פרטים לטיפול מהיר!

לקוחות ממליצים

מחירון חשמלאים

ביקור חשמלאי

איתור תקלה

הזזת נקודת חשמל

החלפת שקע

בדיקת הארקה

150-250 ₪

350-450 ₪

300-400 ₪

250-350 ₪

300-400 ₪

סרטון תדמית

פחת קופץ

ארון חשמל קופץ

פחת קופץ ללא הפסקה? יש מה לעשות עם זה!

זה קורה בזמנים בהם אנחנו הכי לא מוכנים; שרועים על הספה מול הסדרה האהובה עלינו, יושבים באמבטיה עם ספר טוב או פשוט נהנים מלא לעשות שום דבר. לפתע פתאום, האורות נכבים ללא אזהרה. שוב קפץ הפחת?! זה כבר מתחיל להרגיז. פחת קופץ הוא בהחלט אחת התקלות המרגיזות ביותר שאנו נתקלים בהן וכשהתקלה חוזרת שוב ושוב, זה באמת מוגזם. ממה זה נובע? מה גורם לפחת לקפוץ? האם הוא פשוט סובל חוסר קשב וריכוז? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן!

כל מה שאתם צריכים לדעת על פחת קופץ

אולי לפני הכל כדאי להגיד שלא תמיד צריך להזמין חשמלאי בשל פחת קופץ לעתים אפשר לטפל בבעיה בעצמנו. אך קודם כל, בואו נכיר את לוח החשמל שלנו; אחראי על אספקת זרם החשמל הוא המפסק הראשי, לצידו הפחת האחראי לקפוץ במקרים בהם ישנה סכנת התחשמלות. שאר המתגים שבלוח מספקים זרמים חשמליים לאזורים שונים בבית, כך קורה שאם לדוגמא ישנה בעיה באיזור המטבח, יקפוץ המתג האחראי על אזור זה. אם הבעיה חמורה יותר, ייתכן שגם הפחת והמפסק הראשי יקפצו. 

הפחת עצמו קופץ כאמור כאשר ישנה סכנת התחשמלות; לדוגמא אם יש מכשיר בבית שהבידוד שלו לא טוב – מכונת כביסה שהצליחו לחדור אליה מים, תנור שחוטי החשמל שלו באו במגע עם גוף החימום, ועוד. בפעמים אחרות פחת קופץ בשל תקלה במכשירי חשמל ישנים בעלי איכות ירודה, כגון מזגן שחלקיו הפנימיים עלולים להישחק עם השנים ולגרום למיני בעיות. אז, כפתור הפחת יקפוץ בכדי להגן על המשתמשים מפני התחשמלות. 

לרוב, הדרך לגלות מהו הגורם לתקלה היא די פשוטה:

  • בשלב הראשון יש לגשת ללוח החשמל ולבדוק אילו מתגים קפצו, ולנסות להרים אותם. במידה והתקלה חוזרת על עצמה, יש לעבוד לשלב הבא.
  • כעת, עלינו להבין מהו הגורם לתקלה, כלומר מהו המכשיר החשמלי שגורם לפחת לקפוץ. הורידו את כל המתגים למטה, והרימו אותם אחד אחד בכדי לבדוק מי מהם גורם לכפתור פחת קופץ או למפסק הראשי. לאחר שמגלים מהו האזור שגורם לחשמל לקפוץ, יש להשאיר את המפסק שלו למטה. בדרך כלל המשמעות היא שהחשמל יחזור לעבוד בצורה רציפה. 
  • צמצמנו את האפשרויות וגילינו שהתקלה מגיעה נניח, מאזור המטבח שלנו. כעת יש לנתק את מכשירי החשמל שבמטבח מהשקע, ולכבות את כל המתגים בסביבת המטבח. לאחר מכן ננסה להרים שוב את המתג שנשאר למטה. אם הפקק לא קופץ כתגובה, סימן שאחד השקעים או מכשירי החשמל באזור המטבח גרמו לקצר. כדי להבין מיהו המכשיר, יש לחבר את המכשירים אחד אחד ולבחון את התגובה של לוח החשמל אליהם. 

הפסקת חשמל מה עושים

מתי נכנסים אנשי המקצוע לתמונה?

פחת קופץ הוא כאמור לא תמיד בעיה הדורשת התערבות מקצועית, ובעיקר לא אם מדובר במכשיר חשמלי פשוט כדוגמת טוסטר. אם מדובר בתקלה באחד השקעים, חוטי החשמל ושאר האלמנטים שיד לא מקצועית לא תדע להתמודד איתם, אז יש לקרוא לחשמלאי. העניין הוא שכל התעסקות לא במקום עלולה לסכן חיים, כך שאם לאחר שביצעתם את הבדיקה הנ"ל הגעתם למסקנה שלא מדובר בתקלה פשוטה, זה הזמן ליצור קשר עם חשמלאי מומחה.

ביצעתם את כל השלבים ועדיין אין לכם מושג מאיפה מגיעה הבעיה? הגעתם למסקנה שאולי עדיף שלא תתעסקו עם החשמל בעצמכם? החלטה נבונה ונכונה! כל מה שנשאר לכם לעשות כעת זה רק להשאיר לנו את הפרטים שלכם, ובתוך זמן קצר אחד החשמלאים המקצועיים שלנו ייצור אתכם קשר בכדי להבין בדיוק מה הבעיה, ולהעניק לכם טיפול מקצועי ואיכותי בזמן מהיר. 

 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!